V Szczyt Zdrowia

V Jubileuszowy Szczyt Zdrowia już za nami…

Epidemiologia, choroby zakaźne i nowoczesne technologie to tematy ciągle ważne. Dowodzi o tym liczne uczestnictwo cenionych ekspertów i słuchaczy w międzynarodowej konferencji, która odbyła się w dniach 24-25 października w Janowie Podlaskim.

Składam serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom, w sposób szczególny moderatorom dyskusji panelowych oraz ekspertom, którzy nadali konferencji odpowiedni charakter. Wysoki poziom merytoryczny spotkania to Państwa zasługa. Dziękuję za owocne dyskusje, wnioski i sugestie oraz profesjonalizm jaki Państwo zaprezentowaliście.

Wspólnie spędzony czas w trakcie V Polsko-Białoruskiego Szczytu Zdrowia był okazją do wymiany własnych doświadczeń związanych z tematem przewodnim konferencji o czym świadczyły również rozmowy w kuluarach, którym nie było końca.

                                                          Z wyrazami uznania i szacunku
                                                        Zastępca Dyrektora ds. Rozwoju Szpitala

                                                         dr n. med. Joanna Kozłowiec

 

Zachęcamy do śledzenia strony internetowej Szczytu Zdrowia, na której znajdziecie Państwo pełną relację z konferencji, strony www Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego oraz kanałów edukacyjnych w szpitalnej telewizji.

Poniżej znajdziecie Państwo krótkie relacje z wydarzenia. Zapraszamy do lektury.

bialanews.pl - V Polsko-Bialoruski Szczyt Zdrowia za nami

TV Wschód - Polsko-Białoruski Szczyt Zdrowia

Polskie Radio Lublin - Wymiana wiedzy i doświadczeń. Polsko-Białoruski Szczyt Zdrowia w Janowie Podlaskim
Szanowni Państwo,

Zapraszamy wszystkich zwolenników zagadnień z zakresu epidemiologii, chorób zakaźnych oraz nowoczesnych technologii dostępnych i stosowanych na rynkach usług medycznych w Polsce i na Białorusi. V Polsko – Białoruski Szczyt Zdrowia to wydarzenie, w którym powinny uczestniczyć wszystkie osoby, dla których wyżej wspomniana tematyka jest bliska i ważna w sposób szczególny.

Mając świadomość wagi bezpieczeństwa epidemiologicznego razem z Brzeskim Obwodowym Szpitalem w  Brześciu podjęliśmy złożoną współpracę w tym zakresie. Jesteśmy partnerami w realizacji projektu "Poprawa bezpieczeństwa epidemiologicznego na polsko-białoruskim obszarze przygranicznym". W Państwu widzimy potencjał, który nas wesprze w tych działaniach.

Już 24 października 2019 r. podczas dyskusji panelowych Szczytu Zdrowia zintensyfikujemy działania na rzecz dobra nas wszystkich, którzy każdego dnia jesteśmy narażeni na zagrożenia jakimi są m. in. zakażenia wielooporne, zakażenia szpitalne, wirusowe zapalenie wątroby typu B i C i szerzące się liczne choroby zakaźne. Mówić będziemy o nowoczesnych technologiach znacząco wspierających procesy profilaktyczne, diagnostyczne i terapeutyczne.

Zapraszam serdecznie do udziału w V Polsko – Białoruskim Szczycie Zdrowia, który odbędzie się malowniczo położonym miejscu - Centrum Konferencyjnym w hotelu Zamek w Janowie Podlaskim.

Nie może Państwa zabraknąć w tym znaczącym wydarzeniu.  


                                                                                                                               Dariusz Oleński
                                                                                                                                    Dyrektor
                                                                                                            Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego
                                                                                                                              w Białej PodlaskiejPolecam i zachęcam do udziału. Polsko – Białoruski Szczyt Zdrowia od 4 lat gromadzi w jednym miejscu cenionych specjalistów dla których funkcjonowanie systemu ochrony zdrowia jest priorytetem wysokiej rangi. Rozmawiamy tu o zagadnieniach współpracy transgranicznej, rozwoju ochrony zdrowia oraz związanych z tym problemach wagi państwowej w efekcie czego podejmujemy celowane działania służące społeczeństwom w kraju i zagranicą.
Jestem pełen uznania dla pomysłodawców i realizatorów tego, cyklicznego już wydarzenia. Gratuluję. Nie ustawajcie w swoich działaniach, kontynuujcie to bardzo ważne przedsięwzięcie dla dobra pacjentów i nas wszystkich.


Bogusław Budziński
Koordynator Krajowy Programu Wymiany Menedżerów HOPE Exchange
Wiceprzewodniczący Prezydium Rady Naczelnej PFSz
Uczestnik wszystkich dotychczasowych edycji Polsko – Białoruskiego Szczytu Zdrowia


Cieszę się, że przygotowujecie Państwo V edycję Szczytu Zdrowia. Jest to konferencja godna polecenia. Współpraca Polski z Białorusią potrzebuje rozwoju na różnych płaszczyznach a w sposób szczególny jeśli chodzi o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców tych państw.  Dobrze, że w tym roku stawiacie Państwo na epidemiologię i choroby zakaźne. To bardzo ważne tematy!!! A szczególnie dla mieszkańców strefy nadgranicznej!!!Paweł Grzesiowski
Adiunkt w Szkole Zdrowia Publicznego, Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego,
Prezes Zarządu Fundacji Instytut Profilaktyki ZakażeńNowoczesne technologie w ochronie zdrowia…o tym trzeba mówić. Trzeba je wykorzystywać a my specjalizując się w ich rozwoju będziemy wspierać Państwa podczas konferencji. Razem możemy więcej. Polsko – Białoruski Szczyt Zdrowia od lat służy ochronie i bezpieczeństwu ludności. Będziemy z Państwem i tym razem, bo z doświadczenia jesteśmy przekonani o słuszności tego wydarzenia.Krzysztof Groyecki
Wiceprezes ASSECO Poland
Powrót na początek strony